Kas yra arboristika?

Arboristai – atskirų medžių ir jų grupių priežiūros specialistai. Jie ne tik nusimano apie medžių priežiūra, bet ir ją atlieka naudodamiesi specialia įranga.Akademijos arboristai

Arboristai pirmiausia įvertina medžių būklę, paskui geni ir formuoja jų lajas, pjauna pavojingose vietose augančius, nudžiūvusius, ligotus, pavojų žmonėms, statiniams ar kitiems medžiams keliančius medžius.

Tinkamai išgenėją lają ar specialiais lynais surišę šakas arboristai gali padėti išvengti audros padarinių. Tai sumažina medžio lūžimo, išvirtimo, šakų kritimo pavojų.

Medžiai, kurių priežiūra patikėta arboristams, išlieka estetiškos išvaizdos, sveiki, puošia aplinką. Netinkamai prižiūrimų medžių lapai, šakos ir kamienos džiūva, nyksta, jie tampa mežiau atsparūs infekcinių ligų sukėlėjams bei kenkėjams.

Kviesti arboristą ar ne, net neverta svarstyti. Specialios aukštalipių ir darbo technikos bei žinių neturintys žmonės genėdami ar šalindami medžius rizikuoja sveiktata ir net gyvybe. Laipioti medžio laja ir genėti šakas sudėtingas darbas, reikalaujantis išmanymo, drąsos, judesių koordinacijos.

Nors arboristai darbo turi ištisus metus, medžių genėjimu geriausia užsiimti pavasarį.

Arboristai ne tik geni ir šalina medžius, bet ir juos sodina, pataria, kokie medžiai geriausia tinka konkrečioje teritorijoje. Specialistai taip pat tręšia ir aeruoja žemę, purškia medžius nuo ligų ar vabzdžių.

Arboristų teigimu, pažvelgus į Kauno ir kitų šalies miestų gatvėse, parkuose ar sodybose komunalininkų ar gatvių remonto įmonių darbuotojų nupjautus medžių viršunes matyti, kaip beširdiškai ir nemokšiškai jie siuniokoti. Kad medžiai žaliuotų ir vešėtų, jų priežiūra būtina patikėti specialistams.

Susiekite su mumis: +370 645 34 444